Suusapeoga avati Palivere valgustatud rada

PDF Prindi Saada link

Laupäeval, 15. jaanuaril avati Paliveres valgustatud suusarada. Avamispeole oli tulnud vaatama, kuulama ja suusasõiduoskust näitama kokku umbes 80 inimest.

 


Üritus algas rongkäiguga autoparklast. Kõige ees suusatasid maavanem Neeme Suur ja Taebla vallavanem Ülle Erman. Liiguti koos stardijoonele, rivistusti  ja peeti kõnesid.  Ülle Erman oli rõõmus, et Taebla valda on rajamisel maakonna üks olulisemaid  rajatisi liikumisharrastuseks.  Neeme Suur rõhutas rajajate tahet asjaga vabatahtlikkuse alusel  tegeleda. Ülle Lass tänas projektijuhte, rahastajaid ja kõiki abilisi, kes Palivere arendamisele kaasa aidanud.  Suur tänu kuulub talgutel osalejatele, kelle abiga tehti sügisel ära palju tööd.


Suusapeol anti üle Läänemaa spordipreemia Juhan Lukk´ile, kelle panus liikumisharrastuse arendamisele on  ülioluline. Ta on Palivere liikumisradade tõeline hing.

Juhan Lukk oli ka hea stiilinäide aastatetagusest suusamoest.

Valgustatud rada avati lindi läbilõikamisega Lääne maavalitsuse, Taebla valla, Suusaklubi Sula ning SA Põhja-Läänemaa Turismi- ja Spordiobjektide Halduskeskuse poolt


Tükikese savamise lindist said endale kõik soovijad."Ja valgus sai"


Soojendusvõimlemise järel suundusid matkajad rada vaatama.  Korraldajatele teadaolevalt läbis matkaraja ning sai usina osaleja tunnistuse koos šokolaadimedaliga 62 liikujat.


Stiilinäited rajalt:


Vallavanem ja maavanem


Kui pole suusaajalugu, siis saab ju peole tulla pidulikult rahvariideseelikus!


Klambrid olid vist lihtsalt oma aja ära elanud, aga suusad ju alles.


Väga hea!

Stiilseim  võistlusel  finišeerija oli Aivar Leht. Lastevõistluses olid võitjad kõik. Naistest oli parim Kelly Klippberg ja meestest Tarvi Viik.
Valgustatud raja ehitust aitasid finantseerida SA Eesti Terviserajad, Kultuuriministeerium ja Taebla vald. Palivere arengutega saab tutvuda http://paliverekeskus.eu veebilehel.

Pildid

Ülle Lass

Viimati uuendatud Pühapäev, 16 Jaanuar 2011 22:35
 

Telli uudisvoog Facebook

Toeta keskuse arengut

Toetuskonto: Swedbank 221045681218

Saaja nimi: SA Põhja-Läänemaa Turismi- ja Spordiobjektide Halduskeskus

Selgitusse märkida: Palivere TTSK toetuseks

Lumeinfo

Palivere lumeinfo

Rajaplaanid

Radade skeem - stend

1 km rada

2 km rada

3 km rada

5 km rada

Valgustatud rada

Seotud

Läänemaa Tervisetee

Suusaklubi Sula

Läänemaa Orienteerumisklubi Okas

Kodukant Läänemaa

Leader/PRIA

Logod