Palivere liikumisrajad valmistuvad talve tulekuks

PDF Prindi Saada link

Palivere liikumisrajad valmistuvad talve tulekuks. Tehtud ja käimas on mitmed tegevused ja ettevõtmised.

 PILTUUDIS 1


Uus kahetasandiline kelgumägi saab talveks valmis. Foto Mati Kallemets
 
Reede pärastlõunal tegi Palivere terviseradadel koos kümmekonna kohalikuga talgutööd 55 Swedbanki töötajat. Swedbanki töötajad olid eile Palivere mõisas koolitusel. Pärastlõunal on nad aga kolm tundi, kella 15–18 talgutel.    
Talgulised olid jagatud eri rajalõikude vahel kaheksasse töögruppi.  Põhitöödeks olid raiejäätmete koristamine ja radade tasandamine. Koristati ka laste lumelaua–, kelgu– ja lumerõnganõlva. Nõlvalt sai septembris mets maha võetud ja kännud välja juuritud, nüüd oli vaja nõlva siluda. Kokku tehti tööd 186 talgutundi.

Palivere  „keskuse“ arendajaks on SA Põhja-Läänemaa Turismi- ja Spordiobjektide Halduskeskus. Kaasa aitavad partnerid Suusaklubi Sula ja Orienteerumisklubi Okas.

PILTUUDIS 2

Juurdepääsutee skeem

Juunis alustati uude parklasse juurdepääsutee laiendamist aluspõhja töödega. Tööd jätkuvad oktoobris 41. nädalal teekatte ehitusega ja teeäärte planeerimisega. Tee saab nüüd laiem ja kvaliteetsem.

 


3 km raja kaart. Tiit Kaljuste

Oktoobri teises pooles hakatakse paigaldama liikumisradadele viitasid ja stende. Viidad ja stendid aitavad radadel liikujatel paremini aru saada kuhu minna ja millisel rajal parasjagu liigutakse. Parklasse saab üles suur radade stend koos legendiga. Rajad saavad üles ka http://paliverekeskus.eu lehele.

Projekti käigus paigaldati ka videovalve. Praegu stardiplatsina ja parklana töötav ala tuli turvata. Nüüd on kõik liikumised Pikajalamäe hüppemäe taga nähtavad. Videosalvestisi jälgib hetkel 4 inimest.


Kasutajasõbralike liikumisradade projekti toetab Leader  programm.PILTUUDIS 3


Taebla vallavanem Ülle Erman avas 31.augustil Palivere orienteerumise püsiraja. Foto Ülle Lass

 

Rajal on kokku 20 kontrollpunkti. Igal kontrollpunktil on tunnustäht. Kaart Peep Aedviir

Kaardi ja püsiraja valmist toetas Kohaliku Omaalgatuse programm, Taebla Vallavalitsus ja Orienteerumisklubi Okas.  Lääne Teed paaigaldas tähised ja Peep Aedviir tegi kaardi välitööd ja eeltööd  kaardi trükkimiseks.

 

PILTUUDIS 4Noored suusatajad tegis parasjagu sügistreeningut ja sättisid ennast koos Andrus Veerpaluga pildile. Foto Ülle Lass


22. septembril külastas Paliveret kahekordne murdmaasuusatamise olümpiavõitja ja maailmameister Andrus Veerpalu.

Eesti läbi aegade edukaima olümpiamängudel osalenud meessportlase eesmärgiks on kaardistada sihtasutuse Eesti Terviserajad projekti raames vabariigi tervise- ja liikumisradade olukorda.

Üllatav Veerpalule oli see, et Palivere metsas on peidus nii huvitavate tõusude ja laskumistega liikumisradu. Kuna suusakuulsus on oma elus näinud sadu erinevaid radasid, siis polnud meie rajaskeemi selgekssaamine üldse raske. 5 km raja läbi kõndinud, oli mehele kõik selge, mismoodi meie rajad Paliveres kulgevad.

 

Piltuudised pani kokku
Ülle Lass
juhatuse liige
SA Põhja-Läänemaa Turismi- ja Spordiobjektide Halduskeskus

Viimati uuendatud Esmaspäev, 10 Oktoober 2011 11:21
 

Telli uudisvoog Facebook

Toeta keskuse arengut

Toetuskonto: Swedbank 221045681218

Saaja nimi: SA Põhja-Läänemaa Turismi- ja Spordiobjektide Halduskeskus

Selgitusse märkida: Palivere TTSK toetuseks

Lumeinfo

Palivere lumeinfo

Rajaplaanid

Radade skeem - stend

1 km rada

2 km rada

3 km rada

5 km rada

Valgustatud rada

Seotud

Läänemaa Tervisetee

Suusaklubi Sula

Läänemaa Orienteerumisklubi Okas

Kodukant Läänemaa

Leader/PRIA

Logod