Eesti terviseradadel sündis vabariigi aastapäeval uus liikumisrekord

PDF Prindi Saada link

Pühapäeval, 24. veebruaril toimus kõigil Eesti terviseradadel sportlik rekordiüritus „Eesti Terviseradadel ümber maakera”, kus kõigi osalejate poolt läbitud kilomeetrite kogusummast saadi kokku enam kui kaks ja pool ringi ümber maakera. Palivere liikumisradadel anti oma panus 900 km-ga.

Palivere rajaloo nimekirjades oli kokku 117 nime ,nendest 42 olid naised, neiud, tüdrukud. Lisaks oli metsa all veel mitukümmend inimest, kes lihtsalt lusti pealt vaatamas! Keskmine läbitud km inimese kohta oli 7,69. Kõige noorem kirjapandud vanus oli 3, kõige vanem 67 aastat. Kõige arvukam oli suusatajate osavõtt - 67. Suurim ühe inimese poolt läbitud km arv oli 38,5.

Paliveres sai valida mitmete tegevuste vahel - suusatamine, räätsamatk giidiga, lumelauakoolitus ja kelgutamine. Kilomeetreid loeti 13-16-ni.

SA Eesti Terviserajad juhataja Jaak Teppani sõnul tõestas eilne liikumisrekord, et eestlaste seas on sportimine väga populaarne, aga loomulikult aitas rekordi sünnile kaasa ka suurepärane talveilm.

Teppani sõnul liiguti tänavu keskmiselt 10 kilomeetrit osaleja kohta, mis on samuti võrreldes varasemate aastatega suurem tulemus. Enim liikujaid kogunes terviseradadele Tallinnas Pirita ja Nõmme-Harku terviseradadel, Pärnumaal Jõulumäel ja Tartus Tähtvere Spordipargis. Aga esile tuli ka palju väiksemaid radasid, mille panused on siiani olnud väiksemad. Täpsema statistika rekordiüritusest leiab http://terviserajad.ee/statistika_2013.htm. Kindlasti on lähipäevil oodata veel väikeseid muutusi lõplikusse statistikasse.

Eesti terviseradade senine liikumisrekord pärines 2010. aasta suurepärasest talvest, kus ühiselt läbiti kokku 98 268 kilomeetrit ehk samuti tublisti üle kahe ringi ümber maakera. Eelmisel talvel liiguti vabariigi aastapäeval 6800 inimese poolt 60794 tervisekilomeetrit.


Pildid:

Üllar Mikk

Ülle Lass

Viimati uuendatud Esmaspäev, 04 November 2013 10:42
 

Telli uudisvoog Facebook

Toeta keskuse arengut

Toetuskonto: Swedbank 221045681218

Saaja nimi: SA Põhja-Läänemaa Turismi- ja Spordiobjektide Halduskeskus

Selgitusse märkida: Palivere TTSK toetuseks

Lumeinfo

Palivere lumeinfo

Rajaplaanid

Radade skeem - stend

1 km rada

2 km rada

3 km rada

5 km rada

Valgustatud rada

Seotud

Läänemaa Tervisetee

Suusaklubi Sula

Läänemaa Orienteerumisklubi Okas

Kodukant Läänemaa

Leader/PRIA

Logod