Paliveres hakatakse lund tootma

PDF Prindi Saada link

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lähema poole aasta jooksul valmib Paliveres 18 korviga discgolfirada, hangitakse kaks lumekahurit koos kõrgsurve- ja etteandepumpadega ning valmib puurkaev-pumbajaam. PRIA eraldas nende tegevuste teostamiseks sihtasutusele Põhja-Läänemaa Turismi- ja Spordiobjektide halduskeskus toetust 77 555 eurot.

Põhja-Läänemaa Turismi- ja Spordiobjektide halduskeskus esitas käesoleva aasta märtsis kahe lumekahuri soetamiseks, discgolfi raja täiendamiseks 9 korviga ning tuleviku vajadusi ja arenguid arvestava puurkaev-pumbajaama rajamiseks Leader meetmesse 2 projektitaotluse „Palivere Turismi- ja Tervisespordikeskuse teenuste arendamine“. Projekti kogumaksumuseks on 86 183,40 eurot, millest PRIA toetus on 77 555 eurot. Projekti esitamisele eelnes aastane mahukas töö eelarve koostamiseks ning hankijatelt pakkumuste saamiseks.

Projekti eesmärgiks on lastele, noortele ja harrastajatele suunatud teenuste parandamine, suusainventari laenutuse korraldamine ja koolinoortele suusatamise algõppe korraldamine. Kaks lumekahurit hakkavad kelgunõlvade ja suusaradade tarbeks tootma lund, mis võimaldab pakkuda Läänemaal talisporditegevust terve talveperioodi jooksul. Lume tootmine annab võimaluse ka täiendavate töökohtade loomiseks.

Discgolfi harrastajatele uusi väljakutseid ja põnevaid elamusi pakkuva raja ehitamine annab võimaluse taotleda Palivere discgolfi rajale kõrgemat kategooriat ning loob eeldused üle-eestiliste võistluste korraldamiseks ning suurema hulga huviliste teenindamiseks.

Valmiv puurkaev-pumbamaja võimaldab varustada kavandatavat teenindushoonet ning läbiviidavaid üritusi joogi-, pesu- ja majandusveega.

Projekti on 12 500 euroga toetanud ka SA Eesti Terviserajad. Lääne maavalitsus finatseeris arendustegevuse taotamise programmist discgolfipargi projekteermistöid 900 euroga. Lääne-Nigula vallavalitsus toetab Põhja-Läänemaa Turismi- ja Spordiobjektide halduskeskuse tegevust 12 000 euroga aastas ning annab investeeringutoetust summas 21 695 eurot vajalikeks Leader projektiga seotud eeltegevusteks ja projekti omafinantseeringu täitmiseks.

Juba toimuvad discgolfiraja laiendamistööd ei sega samal ajal spordiürituste korraldamist. Lähinädalatel on Palivere Turismi- ja Tervisespordikeskuse liikumisradadel toimunud kelgukoerte karikavõistlus, Kullamaa rattamaraton 68-kilomeetrisel rajal, Läänemaa meistrivõistlused discgolfis.

 

Info:
Mati Kallemets
Lääne maavalitsuse maaelu peaspetsialist
SA Põhja-Läänemaa turismi- ja spordiobjektide halduskeskus juhatuse liige
472 5618
505 2565
See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.

Viimati uuendatud Reede, 27 Oktoober 2017 14:06
 

Telli uudisvoog Facebook

Toeta keskuse arengut

Toetuskonto: Swedbank 221045681218

Saaja nimi: SA Põhja-Läänemaa Turismi- ja Spordiobjektide Halduskeskus

Selgitusse märkida: Palivere TTSK toetuseks

Lumeinfo

Palivere lumeinfo

Rajaplaanid

Radade skeem - stend

1 km rada

2 km rada

3 km rada

5 km rada

Valgustatud rada

Seotud

Läänemaa Tervisetee

Suusaklubi Sula

Läänemaa Orienteerumisklubi Okas

Kodukant Läänemaa

Leader/PRIA

Logod